hakkimizda01

Bir Mimarlık

Analitik düşünce: Olayların analiz edilerek anlaşılmasını sağlayan bir yoldur. Uygun çözüm için bir araçtır. Analitik düşünceyi ifade etmek için matematiğin işlevlerini düşünebilirsiniz. Nasıl ki biz sayıları toplayıp, çıkarıp, bölüp değerler yaratıyorsak; sorunları da sayılar gibi parçalara ayırıp, basit çözümler üretip parçaları birleştiririz.
Analitik düşünceye sahip kişiler çözüm için ne yapacağını kendi görenlerdir. Bu hakkı onlara vererek analitik düşünen bireyler yetiştirmiş oluruz.

Kritik-analitik düşünme, bir konuyu, sorunu ya da problemi alt başlıklarına ayrıştırıp tümdengelimle ve her bir başlığı ayrı ayrı irdeleyip eleştirerek ve her biri arasındaki bağlantıları gerçekçi kanıtlarıyla ortaya koyarak; yani tümevarımla düşünmek ve değerlendirmektir. Burada düşünme eyleminin kaliteli olması gereklidir. Yoksa istemsiz, refleksi bir düşünme söz konusu olur. Bu nedenle bilinçli, yani istemli bir düşünme sistematiği kritik ve analitik olma amacı açısından ilk temel başlangıç noktasıdır. Bunun için; sahip olunan bilgiyi analiz etmek çok önemlidir. Verilerden bir sentez oluşturmak gerekir. Sonra da bunları değerlendirip bir neticeye ulaşmak önemlidir.

Referanslar

Karabük Üniversitesi

Bilkent Holding

Tepe Servis

Tepe Servis Card

Tepe Savunma

Tepe Güvenlik

Tepe İsg

Tepe Emlak

BCC Catering

Sports International

Bil Sigorta

Cocofil

Nef

YOO Mimarlık

Simpaş

YMK İnşaat

Acarsan

Polimeks

Ecemiş İnşaat

Hakan Mobilya (Cappac)

Üçler Gıda

Zer Beton

Seyran İnşaat

Spor Sanayi

Eriş Helva

Dereli İnşaat